Chiquita rozpoczyna ogólnopolską kampanię promująca zdrowy styl życia

Chiquita, jeden z największych producentów i dystrybutorów bananów oraz innych świeżych owoców na świecie, rozpoczyna w Polsce kampanię, która ma uświadomić Polakom znaczenie drugiego śniadania – najbardziej niedocenianego i zarazem jednego z najważniejszych dla naszego zdrowia posiłków.

Chcemy dotrzeć z naszą akcją do jak największej grupy ludzi – mówi specjalista ds. żywienia człowieka, Kinga Janik-Koncewicz z Fundacji „Promocja Zdrowia” – Drugie śniadanie ważne jest nie tylko dla najmłodszych, opracowaliśmy więc zestawy porad, które pomogą w przygotowaniu wartościowego i zbilansowanego posiłku nie tylko dzieciom czy ich mamom, ale także studentom, biznesmenom czy sportowcom.

Podstawowym zadaniem nowej kampanii, której patronuje marka Chiquita, jest uświadomienie Polakom, jak istotne dla naszego zdrowia jest właśnie drugie śniadanie. Organizatorzy akcji pragną także zainspirować jej odbiorców do tego, by krótka przerwa na drugie śniadanie była jednocześnie okazją do oderwania się na kilka minut od pracy, nauki czy innych codziennych zajęć. Uśmiech, opowiedzenie dowcipu, głęboki wdech, kilka ćwiczeń, a nade wszystko zdrowa przekąska – oto przepis na jak najlepsze spędzenie przerwy na drugie śniadanie. Jego doskonałym uzupełnieniem stać się może banan Chiquita – dzięki „naturalnemu opakowaniu” w skórkę stanowi on doskonałe rozwiązanie dla osób, które nie mają rano czasu na długie przygotowanie drugiego śniadania. Podstawowym „składnikiem” drugiego śniadania jest jednak uśmiech i chwila relaksu – dlatego właśnie logo nowej kampanii Chiquity przygotowane zostało przez Edwarda Lutczyna – jednego z najbardziej znanych rysowników i satyryków w Polsce.

Dlaczego warto jeść drugie śniadanie?

Stanowi ono drugi najważniejszy posiłek w ciągu dnia. Niezwykle ważne jest, aby jeszcze na początku rozpoczynającego się dnia, w trakcie jednej z pierwszych przerw w pracy lub nauce, dostarczyć organizmowi odpowiedniej porcji energii – tłumaczy Kinga Janik-Koncewicz – Bardzo często bagatelizujemy ten posiłek i zapominamy o tym, że nie znajdując na niego czasu wpływamy nie tylko na znaczne obniżenie możliwości naszego organizmu, ale także na tworzenie się złych nawyków żywieniowych”.

Poranne posiłki są niezwykle istotne z punktu widzenia prawidłowego metabolizmu, ponieważ nasz organizm potrzebuje rano znacznie więcej energii do działania. Jej brak, a szczególnie niedostateczna ilość węglowodanów, w znaczny sposób obniża sprawność pracy umysłowej. Dodatkowym zagrożeniem jest fakt, że rezygnacja
z drugiego śniadania i stanowiący jej konsekwencję głód może sprawić, że w porze lunchu zjemy zbyt dużo i trudno nam będzie wrócić do pracy.

Nasz organizm nie potrafi kumulować niektórych składników odżywczych i witamin, niezwykle więc istotnym jest sukcesywne dostarczanie mu posiłków w ciągu dnia – najlepiej aby było ich około pięciu, a jednym z nich było właśnie drugie śniadanie. Wbrew pozorom jest ono istotne nie tylko dla osób pracujących fizycznie ale i umysłowo – najważniejsze jest bowiem dostarczenie witamin z grupy B oraz magnezu i wapnia, które poprawiają przewodnictwo impulsów nerwowych, pomagając tym samym w szybszym myśleniu.

Drugie śniadanie jest też niezwykle ważne dla dzieci, w szczególności zaś uczniów. „Często nie doceniamy wysiłku, jakim dla naszego dziecka jest codzienna nauka w szkole – dodaje Kinga Janik – Koncewicz – potęguje on zapotrzebowanie na energię, które i tak jest dość duże w przypadku wciąż rozwijającego się organizmu dziecka. Przygotowanie dziecku drugiego śniadania do szkoły sprawi więc, że będzie ono miało więcej energii do nauki i łatwiej osiągnie lepsze wyniki w szkole. Wielu rodziców popełnia błąd, nie przygotowując dziecku drugiego śniadania, ale dając mu w zamian pieniądze, aby samo coś sobie kupiło. Niestety dzieci z reguły zadowolą się słodyczami
i niezdrowymi przekąskami mającymi zły wpływ na ich zdrowie. Idealnym kompromisem wydaje się przygotowanie dziecku śniadania, do którego dołączymy owoce – na przykład właśnie „naturalnie opakowanego” banana Chiquita.

Niech zatem w czasie jesieni i zimy banan stanie się naszą codzienną rekomendowaną dawką słońca.

http://media.edelman.pl/pr/43481/pamietaj-o-drugim-sniadaniu

hastagi na stronie:

#yhs-002


Authors
Top