Wiadomości Branżowe Zdrowie

Bezpłatne badania dla mieszkańców Warszawy

Zmierz poziom cholesterolu we krwi z Florą pro.activJuż w najbliższy weekend mieszkańcy Warszawy będą mieli okazję bezpłatnie zbadać poziom cholesterolu we krwi i skorzystać z konsultacji lekarza. Akcję organizuje marka Flora pro.activ.

Zmierz poziom cholesterolu we krwi z Florą pro.activ

Już w najbliższy weekend mieszkańcy Warszawy będą mieli okazję bezpłatnie zbadać poziom cholesterolu we krwi i skorzystać z konsultacji lekarza. Akcję organizuje marka Flora pro.activ. Badania odbędą się w dniach 19-21 października. Celem wydarzenia jest przekonanie Polaków do regularnego badania poziomu cholesterolu we krwi.

Co druga osoba w Polsce zmaga się z różnego rodzaju dysfunkcjami układu sercowo-naczyniowego. Według danych Instytutu Badawczego GUS każdego roku schorzenia serca i naczyń krwionośnych zabijają prawie 200 tysięcy Polaków a ponad milion trafia do szpitala. Przyczyny chorób układu krążenia są złożone, jednak jednym z ważniejszych czynników ryzyka wystąpienia schorzeń serca jest podwyższony poziom cholesterolu we krwi. Nieprawidłowy styl życia, powszechne zaniedbywanie aktywności fizycznej, permanentny stres oraz złe nawyki żywieniowe pogarszają już i tak nienajlepszy stan zdrowia Polaków. Celem obchodów Światowego Dnia Serca, który w tym roku przypadł 29 września, jest zwiększenie świadomości społecznej dotyczącej chorób układu krążenia oraz promocja zdrowego trybu życia.

We wrześniu i październiku br. w ramach obchodów Światowego Dnia Serca marka Flora pro.activ zorganizuje 15 eventów w 10 miastach na terenie całej Polski. Badania w Warszawie odbędą się w dniach 19-21 października. Na specjalnie przygotowanych na tę okazję stoiskach, wszyscy chętni będą mogli bezpłatnie sprawdzić poziom cholesterolu we krwi. Na stoisku pielęgniarka zmierzy nie tylko poziom cholesterolu, ale również ciśnienie krwi niezbędne do analizy stanu zdrowia. Jeżeli poziom cholesterolu przekroczy normy, obecny na stoisku lekarz internista przeprowadzi indywidualne konsultacje z badaną osobą. Lekarz zarekomenduje najlepszy dla badanej osoby sposób na obniżenie poziomu cholesterolu we krwi.

Upowszechnianie wiedzy o zagrożeniach związanych z podwyższonym poziomem cholesterolu to jeden z głównych celów obchodów Światowego Dnia Serca. Prawie 80% zgonów spowodowanych schorzeniami układu krążenia można zapobiec. Ważną rolę odgrywa profilaktyka. Marka Flora pro.activ stara się swoimi działaniami prozdrowotnymi przypomnieć Polakom zapomnianą już prawdę, że łatwiej zapobiegać niż leczyć. 

A to już wiesz?  3 wakacyjne zasady bezpiecznego wypoczynku

 

Miejsce

Piątek 19.10.2012

Sobota 20.10.2012

Niedziela 21.10.2012

Tesco Warszawa

ul. KEN 14

Stoiska będą otwarte w godzinach 15-20

Stoiska będą otwarte w godzinach 10-20

Stoiska będą otwarte w godzinach 12-19

Tesco Warszawa

ul.Górczewska 212

/226

Stoiska będą otwarte w godzinach 15-20

Stoiska będą otwarte w godzinach 10-20

Stoiska będą otwarte w godzinach 12-19

  

***

Flora pro.activ jest stworzona specjalnie dla osób, które mają podwyższony poziom cholesterolu LDL we krwi i chcą go obniżyć poprzez wprowadzenie zmian w swojej diecie.

Flora pro.activ zawiera sterole roślinne – naturalne składniki roślinne, które hamują wchłanianie cholesterolu z przewodu pokarmowego do krwi. Niezależne badania kliniczne wykazały, że stosowanie zdrowej diety, zawierającej 3 porcje Flory pro.activ (3x10g ), czyli co najmniej 1,5-2,4 g steroli roślinnych dziennie, powoduje obniżenie poziomu złego cholesterolu LDL średnio o 7-10% w ciągu 2-3 tygodni. Wynik ten można zwiększyć stosując się do zasad zdrowej diety i stylu życia. Wysoki poziom cholesterolu we krwi jest jednym z czynników ryzyka rozwoju choroby niedokrwiennej serca. Zmiana tylko jednego z nich może nie być wystarczająca, aby zredukować ryzyko tej choroby.

Flora pro.activ jest niskotłuszczowym produktem do smarowania pieczywa (35% tłuszczu). Nie zawiera częściowo utwardzonych olejów roślinnych, dzięki czemu jest praktycznie wolna od niekorzystnych kwasów tłuszczowych trans.

 

Artykuly o tym samym temacie, podobne tematy