Wiadomości Branżowe

Dołącz do programu „Voltaren MAX. Rozruszaj Stawy™”!

W styczniu rusza kolejna edycja ogólnopolskiego programu „Voltaren MAX. Rozruszaj Stawy™”! To już trzeci rok, w którym polscy Seniorzy uzyskują wiedzę na temat walki z uporczywym bólem stawów, a wszystko po to, aby cieszyć się sprawnością ruchową. Program uczy, w jaki sposób walczyć z dolegliwościami bólowymi za pomocą stosowania żelu

W styczniu rusza kolejna edycja ogólnopolskiego programu „Voltaren MAX. Rozruszaj Stawy™”! To już trzeci rok, w którym polscy Seniorzy uzyskują wiedzę na temat walki z uporczywym bólem stawów, a wszystko po to, aby cieszyć się sprawnością ruchową. Program uczy, w jaki sposób walczyć z dolegliwościami bólowymi za pomocą stosowania żelu przeciwbólowego Voltaren MAX oraz uprawiania aktywności fizycznej. Planowane działania obejmują bezpłatne spotkania fizjoterapeutów z Seniorami: w sumie, w ciągu 12 miesięcy program odwiedzi aż 12 miast! W tym roku nowością jest także Mobilne Centrum Informacji o bólu stawów Voltaren MAX Bus, które przemierzy całą Polskę, oferując bezpłatne porady fizjoterapeutyczne.

To właśnie poprzez aktywność fizyczną, wspieraną użyciem żelu przeciwbólowego Voltaren MAX, można pokonać dolegliwości stawowe. Jak radzić sobie z bólem oraz jak prawidłowo wykonywać codzienne ćwiczenia? Tego Seniorzy dowiedzą się podczas bezpłatnych spotkań edukacyjnych z fizjoterapeutami w ramach programu „Voltaren MAX. Rozruszaj Stawy™”.

Zajęcia poprowadzone przez doświadczonych fizjoterapeutów z Polskiego Towarzystwa Fizjoterapii pokażą Uczestnikom, że wciąż mogą cieszyć się swobodą ruchu. Spotkania obejmować będą wykład prowadzony przez fizjoterapeutę, dr Grażynę Brzuszkiewicz-Kuźmicką – Prezes Mazowieckiego Oddziału Polskiego Towarzystwa Fizjoterapii oraz Mazowieckiego Konsultanta Wojewódzkiego w dziedzinie Fizjoterapii. Podczas spotkania Uczestnicy poznają przyczyny bólu stawów oraz sposoby walki z tą dolegliwością. Następnie odbędą się zajęcia ruchowe, obejmujące naukę autorskiego zestawu „12 Ćwiczeń z Voltaren MAX”, opracowanego przez Polskie Towarzystwo Fizjoterapii. Na uczestników czekają także materiały edukacyjne, w tym – Voltaren MAX. Poradnik o Zdrowiu Stawów.

W tym roku nowością jest udostępnienie dla Uczestników Voltaren MAX Busa, w którym na Seniorów czekają m.in. bezpłatne porady fizjoterapeutów!

Seniorzy, którzy nie wezmą udziału w spotkaniu z fizjoterapeutą, mogą wejść na stronę internetową programu www.rozruszajstawy.pl. Na stronie internetowej znajdują się porady, reportaże ze spotkań na żywo i instruktaże pokazujące, w jaki sposób można walczyć z bólem stawów. Dzięki temu, możliwe będzie codzienne wykonywanie ćwiczeń we własnym domu!

A to już wiesz?  Szczegół wiele zmienia

Ekspertem programu jest dr Grażyna Brzuszkiewicz-Kuźmicka – Prezes Mazowieckiego Oddziału Polskiego Towarzystwa Fizjoterapii oraz Mazowieckiego Konsultanta Wojewódzkiego w dziedzinie Fizjoterapii.

Program „Voltaren MAX. Rozruszaj Stawy™” jest współorganizowany z Polskim Towarzystwem Fizjoterapii.


dostarczył infoWire.pl

Źródło Voltaren MAX. Dostarczył

Artykuly o tym samym temacie, podobne tematy