Wiadomości Branżowe Zdrowie

Humana – sposób na dobry sen niemowlaka

Problemy ze snem ma wiele niemowląt. Bardzo ważny jest sposób żywienia i wybór odpowiednich produktów „na Dobranoc”. Z pomocą niewyspanym rodzicom przychodzi Humana – ekspert żywienia niemowląt.Czas snu

Problemy ze snem ma wiele niemowląt. Bardzo ważny jest sposób żywienia i wybór odpowiednich produktów „na Dobranoc”. Z pomocą niewyspanym rodzicom przychodzi Humana – ekspert żywienia niemowląt.

Czas snu niemowlęcia związany jest ze sposobem żywienia – niemowlęta karmione mlekiem modyfikowanym rzadziej budzą się na posiłek. Już w wieku 3 miesięcy mogą przespać do świtu, jeśli ostatni posiłek będzie podany ok. 22.00. Maluszki karmione piersią prześpią całą noc najwcześniej w wieku 5 miesięcy. One budzą się częściej, gdyż mleko mamy jest przez nie szybciej trawione.

Gdy niemowlę nie chce spać
Jeśli niemowlę ma kłopoty z zasypianiem warto upewnić się, czy zaspokojone są jego podstawowe potrzeby – może znów zgłodniało, trzeba zmienić pieluszkę lub po prostu je przytulić? Niestety lista przyczyn, które sprawiają, że maluch nie może zasnąć jest bardzo długa. Niemowlę nie może spać, gdy jest mu za gorąco, niewygodnie, czasem przeszkadzają domowe hałasy. Brak snu, rozdrażnienie to również sygnał o nadchodzącej chorobie lub typowych, niemowlęcych dolegliwości.

Herbatki Humana dla niemowląt
Jeśli nasz maluszek pręży się i kuli nóżki prawdopodobnie cierpi na zaparcia lub kolki. Sprawdzonym rozwiązaniem są herbatki ziołowe o uspokajającym działaniu. – „Dla dzieci szczególnie płaczliwych po zmroku polecam np. Humana Herbatka Słodkich Snów, która zawiera specjalnie wybrane zioła, jak melisę i kwiat lipy. To optymalny napój dla spokojnej nocy.” – mówi Monika Gąska, Brand Manager Humana.

Na dolegliwości przewodu pokarmowego świetnie sprawdzają się Humana Herbatka na brzuszek oraz Humana Herbatka z kopru włoskiego z kminkiem, stosowana we wzdęciach i skurczach jelit. Herbatki Humana to bezpieczne napoje, które można podawać noworodkom po 1. tygodniu życia.

Humana Kaszka na Dobranoc
Z kolei niemowlętom po 6. miesiącu życia, które mają już za sobą pierwsze, udane próby z rozszerzeniem diety, można podawać na kolację specjalne kaszki. Np. Kaszka Humana Na Dobranoc mleczno-jęczmienna z bananami jest szczególnie sycąca, podobnie jak Kaszka Humana Na Dobranoc mleczno-jęczmienna z brzoskwiniami. „Kaszki Humana Na Dobranoc zawierają wartościowe, pełnoziarniste zboże, które wydłuża uczucie sytości. To właśnie pomaga niemowlęciu spokojnie przespać noc.” – mówi Monika Gąska.

A to już wiesz?  Gotuj się na grilla! Poradnik szefów kuchni Knorr

Więcej informacji:
http://mamosfera.pl/humana/publikacje/dla_rodzicow/noworodek_nie_chce_spac

***

Grupa przedsiębiorstw Humana Milchunion, z obrotem ponad 2,9 mld € i ilością ponad 3,3 mld kg przetwarzanego rocznie mleka, należy do liderów firm przetwarzających ten surowiec. W Niemczech Humana Milchunion zajmuje pod tym względem drugie miejsce, natomiast w światowym rankingu mieści się w pierwszej dwudziestce. Humana Milchunion eG, spółka „matka“ całej grupy przedsiębiorstw, jest zorganizowana na zasadach spółdzielczych, co oznacza, że dostawcy najważniejszego surowca – mleka są właścicielami firmy. Produkty Humana Milchunion są dostępne w ponad 70 krajach świata.

Więcej informacji w serwisie
www.humana.pl

*** 

Verco Sp. z o.o. to nowoczesna i dynamicznie rozwijająca się firma na rynku farmaceutycznym i FMCG. Jej działania skierowane są do dzieci i ich rodziców oraz do kobiet w ciąży. W ofercie firmy znajdują się wysokiej jakości produkty żywieniowe dla niemowląt i małych dzieci – mleka modyfikowane i kaszki HUMANA, herbatki oraz woda dla niemowląt HUMANA, a także produkty z rynku farmaceutycznego: nowoczesne suplementy diety dla kobiet w ciąży i mam karmiących piersią – PregnaPLUS i Pregna 250 DHA, suplement diety skutecznie wspomagający prawidłowe funkcjonowanie dróg moczowych – Femisept URO oraz probiotyk nowej generacji – Trivagin. Nowością w ofercie są plastry na blizny SUTRICON.

Więcej informacji w serwisach: www.verco.com.pl www.humana.pl  www.kidy.pl  www.bezpiecznywozek.pl www.polkaintymnie.pl

Artykuly o tym samym temacie, podobne tematy