Deser Drugie śniadanie Kolacja Obiad Sposób jedzenia Zdrowe jedzenie Zdrowie Śniadanie

Jak jeść?

Najważniejsze zasady podczas jedzenia dotyczą nie tylko spożywanego pokarmu, ale także sposobu jedzenia. Oczywiście, że ważne jest to, aby jeść owoce i warzywa, a unikać potrwa tłustych i smażonych. Oprócz tego, trzeba stosować się jeszcze do innych reguł, aby jedzenie wyszło nam na zdrowie.

Jakie są to zasady? Każdy posiłek powinien mieć swoją porę i odpowiednią obfitość. Śniadanie powinny być bardzo pożywne i obfite. Jest to w końcu zastrzyk energii na cały dzień. Drugie śniadanie może być lżejsze, np. jogurt czy owoce.

Obiad może być obfity, jednak nieco mniejszy od śniadania. Po nim można zjeść jakiś deser. Oczywiście, najbardziej powołane są owoce i wszelkie wytwory natury.

Kolacja powinna być zjedzona dość wcześnie, np. 2 godziny przed snem. Powinna być lekka, nie może zawierać niczego smażonego.

Do tego pamiętaj, aby pić w ciągu dnia. Jest to bardzo ważne. Kawa i alkohol mogłyby zupełnie wypaść z Twojego jadłospisu. Natomiast soki, woda niegazowana czy nawet słaba herbata są dozwolone.

Artykuly o tym samym temacie, podobne tematy