Wiadomości Branżowe

Kulinarna wiosna, czyli kucharze Knorr gotują w TVP

Kulinarna wiosna, czyli kucharze Knorr gotują w TVP
Szukasz inspiracji na nowe pyszne dania? Chcesz się dowiedzieć, jak urozmaicić tradycyjne potrawy? Co zrobić, by gotowanie sprawiało jeszcze więcej przyjemności? Z okazji 175. rocznicy marki Knorr ruszył kulinarny cykl „Życie ma smak”, w którym między innymi na te pytanie odpowiedzą szefowie kuchni Knorr. W każdą środę w programie „Pytanie na śniadanie” w TVP2.Szefowie kuchni Knorr już po raz drugi, podobnie jak w edycji jesiennej, podzielą się z nami swoją wielką pasją do gotowania, ogromną wiedzą i kulinarnym doświadczeniem. W każdym odcinku cyklu „Życie ma smak” zdradzą przepisy na pyszne dania, które zaskoczą gości i domowników. Podpowiedzą, jakich „sztuczek” użyć, by przygotować je szybciej i prościej. Liczne porady i kulinarne wskazówki pozwolą także odświeżyć tradycyjne potrawy i wprowadzić do naszych kuchni nowe smaki.Już na samym początku cyklu kucharze Knorr pomogli nam przygotować się do Wielkanocy – pokazali, co zrobić, by na stół podać smaczny, dobrze doprawiony żur czy barszcz biały oraz pyszny schab. W kolejnych odcinkach odnajdziemy inspiracje do przygotowania dań

Teaser

Szukasz inspiracji na nowe pyszne dania? Chcesz się dowiedzieć, jak urozmaicić tradycyjne potrawy? Co zrobić, by gotowanie sprawiało jeszcze więcej przyjemności? Z okazji 175. rocznicy marki Knorr ruszył kulinarny cykl „Życie ma smak”, w którym między innymi na te pytanie odpowiedzą szefowie kuchni Knorr. W każdą środę w programie „Pytanie na śniadanie” w TVP2.

Szefowie kuchni Knorr już po raz drugi, podobnie jak w edycji jesiennej, podzielą się z nami swoją wielką pasją do gotowania, ogromną wiedzą i kulinarnym doświadczeniem. W każdym odcinku cyklu „Życie ma smak” zdradzą przepisy na pyszne dania, które zaskoczą gości i domowników. Podpowiedzą, jakich „sztuczek” użyć, by przygotować je szybciej i prościej. Liczne porady i kulinarne wskazówki pozwolą także odświeżyć tradycyjne potrawy i wprowadzić do naszych kuchni nowe smaki.

Już na samym początku cyklu kucharze Knorr pomogli nam przygotować się do Wielkanocy – pokazali, co zrobić, by na stół podać smaczny, dobrze doprawiony żur czy barszcz biały oraz pyszny schab. W kolejnych odcinkach odnajdziemy inspiracje do przygotowania dań ziemniaczanych oraz włoskich makaronów. Nareszcie dowiemy się także, jak sprawić, by ulubiony przez rodzinę kurczak nie był suchy, ale soczysty i aromatyczny. Ponadto szefowie kuchni Knorr zaproponują nam przepisy na smakowite wiosenne sałaty, wspaniałe gęste zupy kremy oraz drugie dania, którym rodzina się zachwyci. A jako że dni coraz cieplejsze i już niedługo rozpoczniemy sezon na grilla, kucharze zdradzą sposoby na ciekawe marynaty, dzięki którym mięsa będą soczyste i pachnące.

Bitwa na smaki

W tym roku marka Knorr obchodzi 175. urodziny i z tej okazji także widzowie będą mieli szansę pochwalić się swoimi kulinarnymi umiejętnościami w ogólnopolskim konkursie kulinarnym „Bitwa na smaki”. Aby wziąć w nim udział, należy wejść na stronę www.przepisy.pl/175latknorr i wysłać swój autorski przepis na danie główne lub zupę z użyciem fixu lub bulionu Knorr. Autorzy najlepszych receptur wezmą udział w finale, w którym gotować będą pod czujnym okiem szefów kuchni Knorr. Zwycięzca wraz z osobą towarzyszącą wybierze się w kulinarną podróż do Włoch w towarzystwie szefa kuchni Knorr. Regulamin konkursu znajduje się na www.przepisy.pl.

A to już wiesz?  Slow fast food: Hummus Libański

Szefowie kuchni Knorr to międzynarodowy zespół ponad 230 kulinarnych ekspertów, z ogromną pasją do gotowania i dużym doświadczeniem, które zdobywali w kuchniach najlepszych restauracji i hoteli na całym świecie. To oni odpowiadają za receptury produktów Knorr, tworzą je i doskonalą, by gotowanie było jeszcze prostsze i dawało nam jeszcze więcej satysfakcji. Kucharze Knorr są także autorami kulinarnych porad i przepisów na portalu przepisy.pl oraz na profilu na Facebooku http://www.facebook.com/przepisypl lub w postaci wideo na kanale „Przepisy.pl” na You Tube http://www.youtube.com/user/codzisnaobiad.

Tytuł cyklu: „Życie ma smak”

Czas emisji: środowe emisje programu „Pytanie na śniadanie” w TVP2 od 27 marca do 22 maja.

Źródło Knorr. Dostarczył netPR.pl

Artykuly o tym samym temacie, podobne tematy