Rośliny Zdrowe jedzenie Zdrowie

Niezdrowe warzywa

Warzywa to coś, o czym mówi się, ze jest zdrowe, po prostu, od zawsze wiadomo, że jedzenie warzyw i owoców jest najlepszą rzeczą, jaka człowiek może jeść. Jednak są wyjątki od takiej sytuacji. Należą do nich warzywa modyfikowane genetycznie czy pochodzące z niezdrowych upraw, nieodpowiednio nawożonych czy wręcz nawożonych chemikaliami w zbyt dużych ilościach lub w niewłaściwej fazie rozwoju rośliny.

Bardzo ważne jest środowisko,w jakim rozwija się roślina. Żadna roślina nie lubi żyć w środowisku, które faszeruje ją ołowiem. A takie są rośliny z terenów przydrożnych, z terenów fabryk, hut itd. Np. w Krakowie, najlepsza ziemia uprawna, znajdując się w hucie, czarnoziem, została zaadaptowana wiele lat temu na smrodzące paskudztwo – hutę. Do tej pory rolnicy w tego rejonu Krakowa i spod Krakowskich wsi, znajdujących się w bezpośrednim sąsiedztwie nowej Huty, np. Proszowice i inne wsie i miasteczka w stronę Sandomierza, uprawiają masowo rośliny, ponieważ są to od dawna tereny uprawne. Tymczasem góruje wielki komin, który kopci wokoło. Zapewne, ziemie dalej od huty nie są aż tak narażone i skażone, jak te w bezpośredniej odległości. Jednak robią zakupy w hipermarkecie, na Rybitwach, czy na lokalnym bazarku czy w lokalnym sklepie, nie wiemy, czy ta właśnie marchewka rosła pod samą hutą czy nieco dalej. Nie zbadamy, ile ma w sonie ołowiu, ile aluminium, a ile jeszcze innego paskudztwa. Nawet, jeśli to zbadamy, to i tak cóż nam z tego przyjdzie. Możemy nie zjeść tej zatrutej marchewki, ale potem kupimy inną, w innym sklepie, i znów okaże się, że jest to marchewka tak nafaszerowana szkodliwymi substancjami, że prawdziwym cudem jest to, że jeszcze nie świeci.

Można więc zacząć hodować warzywa na swoim własnym podwórku, na malej działce. Ile nam jednak z tego wyrośnie? I czy te latające nad nami samoloty nie wydzielają na tyle szkodliwych substancji, że zaszkodzą naszej marchewce? Na pewno warto jest hodować warzywa, bo mamy większą kontrolę nad ich jakością, pomimo tych samolotów. Mamy też wtedy pewność, co stosujemy, jakie nawozy, oraz to, że nie rosło coś, co jemy, przy autostradzie lub pod hutą.
mks

hastagi na stronie:

#sianie warzyw#sianie pomidorow#sianie marchewki#sianie marchwi#co po czym siać#niezdrowe warzywa#co siać w lipcu#sąsiedztwo warzyw na działce#co można siać w lipcu#co z czym siać

Artykuly o tym samym temacie, podobne tematy