Wiadomości Branżowe

Podsumowujemy kolejny rok pomocy

16 stycznia w Warszawie odbyła się Gala Ogólnopolskiej Szlachetnej Paczki. W trakcie już szesnastej edycji pomoc otrzymało ponad 19 tysięcy rodzin. Wolonariusze, organizatorzy oraz darczyńcy podsumowali rok w uroczystej atmosferze kreowanej przez polskie zespoły muzyczne oraz firmę 

Teaser

16 stycznia w Warszawie odbyła się Gala Ogólnopolskiej Szlachetnej Paczki. W trakcie już szesnastej edycji pomoc otrzymało ponad 19 tysięcy rodzin. Wolonariusze, organizatorzy oraz darczyńcy podsumowali rok w uroczystej atmosferze kreowanej przez polskie zespoły muzyczne oraz firmę TEEKANNE.

Żeby akcja udała się i każdy z potrzebujących dostał swoją paczkę, praca nad przedsięwzięciem zaczyna się już w lutym. W tym okresie tworzone są drużyny lokalne oraz przeprowadzane są szkolenia dla wolontariuszy. 22 listopada 2014 roku zaczął się jeden z najważniejszych etapów  – budowanie bazy rodzin potrzebujących. Na tym etapie członkowie projektu odwiedzają rodziny, poznają ich sytuacje. Równolegle nastąpił okres przygotowywania paczek przez darczyńców, które w finale zostały dostarczone przez wolontariuszy bezpośrednio do każdej z rodzin.

„ Najpiękniejszy jest moment kiedy przyjeżdżamy z paczką – łzy radości płyną nie tylko ze strony rodziny. Świadomość, że moja praca może komuś pomóc na okres przynajmniej kilku miesięcy jest najbardziej niesamowitą rzeczą jaką kiedykolwiek czułam.”- mówi Jolanta Koterbicka, wolonariuszka ostatniej edycji przedsięwzięcia. W tym roku Szlachetna Paczka zrzeszyła ponad 17 tysięcy osób, chcących pomóc oraz podzielić się świąteczną radością.

Podsumowanie wszystkich działań oraz odpoczynek po wymagającej, ale przynoszącej dużą satysfakcję pracy odbyło się przy filiżankach aromatyczych herbat firmy TEEKANNE, która już kilka lat z rzędu wspiera akcję.


dostarczył infoWire.pl

Źródło TEEKANNE Polska. Dostarczył
A to już wiesz?  Pierwsze i drugie tylko z MAGGI lubię! Promocja Konsumencka MAGGI 200g.

Artykuly o tym samym temacie, podobne tematy