Wiadomości Branżowe

Przepis na radosny Dzień Dziecka

Przepis na radosny Dzień Dziecka
Dzień Dziecka to święto wyjątkowe i nieco magiczne. Co zrobić, aby promienne uśmiechy nie znikały z twarzy dzieci przez cały dzień? Mamy sposób, jak tego dnia umilić posiłki, jednocześnie zapewniając im dobrą zabawę. Wspólne przyrządzanie dziecięcych dań to doskonały pomysł na kolorowy, pyszny i roześmiany dzień. My podsuwamy przepisy, a wy znajdźcie wolny czas i dobry humor.Liczą się dobre chęciZarezerwuj sobie trochę wolnego czasu. Niech dzieci zaangażują się w gotowanie, które wówczas zamieni się w prawdziwą przygodę. Uruchomcie wyobraźnię. Im bardziej kolorowo, tym smaczniej i weselej. Gotowanie może być świetną zabawą, jeśli tylko dodamy do niego szczyptę uśmiechu i dobrego humoru. Warto również pozwolić naszym pociechom na eksperymentowanie. Łączenie różnych smaków, wymyślanie nowych nazw dla znanych potraw rozwija wyobraźnię i sprawia, że czas spędzany w kuchni staje się pyszną przyjemnością.Jak zachęcić dzieci do pomocy w kuchni?„Bardzo ważnym aspektem wspólnego spędzania czasu jest zabawa, którą

Teaser

Dzień Dziecka to święto wyjątkowe i nieco magiczne. Co zrobić, aby promienne uśmiechy nie znikały z twarzy dzieci przez cały dzień? Mamy sposób, jak tego dnia umilić posiłki, jednocześnie zapewniając im dobrą zabawę. Wspólne przyrządzanie dziecięcych dań to doskonały pomysł na kolorowy, pyszny i roześmiany dzień. My podsuwamy przepisy, a wy znajdźcie wolny czas i dobry humor.


Liczą się dobre chęci


Zarezerwuj sobie trochę wolnego czasu. Niech dzieci zaangażują się w gotowanie, które wówczas zamieni się w prawdziwą przygodę. Uruchomcie wyobraźnię. Im bardziej kolorowo, tym smaczniej i weselej. Gotowanie może być świetną zabawą, jeśli tylko dodamy do niego szczyptę uśmiechu i dobrego humoru. Warto również pozwolić naszym pociechom na eksperymentowanie. Łączenie różnych smaków, wymyślanie nowych nazw dla znanych potraw rozwija wyobraźnię i sprawia, że czas spędzany w kuchni staje się pyszną przyjemnością.


Jak zachęcić dzieci do pomocy w kuchni?


„Bardzo ważnym aspektem wspólnego spędzania czasu jest zabawa, którą może być wspólne przygotowywanie posiłków. Warto wyznaczyć zadania, z których każdy członek rodziny będzie musiał się wywiązać – mama doprawia zupę, tata kroi mięso na obiad, a dzieci za pomocą plastikowego noża kroją owoce na deser. Pozwól swoim pociechom uczestniczyć w poszczególnych etapach przygotowań. Dzięki temu wspólny obiad będzie dla nich ciekawym wydarzeniem. Taka kooperacja pozwala również wykształcić w dzieciach chęć opieki nad innymi oraz pomaga im nauczyć się, jak dbać o siebie w dorosłym życiu” – radzi Piotr Murawski, szef kuchni marki Knorr.


Przepisy.pl – księga dziecięcych inspiracji


W poszukiwaniu sposobów na wspólne gotowanie z dziećmi, warto zajrzeć na stronę www.przepisy.pl. W specjalnej sekcji zawierającej przepisy dla dzieci znajdziesz wybór przepisów stworzonych z myślą o rodzinnym pichceniu. Młodzi fani piłki nożnej z pasją przygotują futbolki, czyli kulki mięsne. Miłośnicy wycieczek do zoo oraz egzotycznych podróży przyrządzą słoniowe kopytasy, natomiast dzieci uwielbiające kolorowe owady z uśmiechem skonstruują latające naleśniki z kurczakiem i grzybami. Możliwości są niemal nieograniczone, więc jedyną barierą może być nasza wyobraźnia, która w przypadku dzieci daje prawdziwe pole do popisu. W Dniu Dziecka również dorośli powinni pozwolić się jej ponieść. Do dzieła!

A to już wiesz?  Kuchnia na Sylwestra i Nowy Rok

Kulinarne prezenty na Dzień Dziecka


Z okazji Dnia Dziecka marka Knorr przygotowała specjalny konkurs, w którym do wygrania są praktyczne akcesoria kuchenne. Aby wziąć w nim udział wystarczy stworzyć przepis na niebanalną potrawę, zrobić jej zdjęcie i umieścić na stronie www.przepisy.pl w specjalnej aplikacji konkursowej. Dostęp do konkursu możliwy jest również na profilu http://www.facebook.com/CoDzisNaObiad.


Puzzlowe tosty


Idealne na uśmiechnięty początek dnia. Pyszne i kolorowe, a do tego wspólne ich przygotowywanie gwarantuje doskonały humor już od samego rana. 


Przepis na danie znajdziesz na: http://www.przepisy.pl/przepis/puzzlowe-tosty


Uśmiechnięte kotleciki


Kolorowy obiad, to jest to! Podczas przygotowywania posiłku pozwól dziecku formować dowolne kształty kotlecików, będą jeszcze smaczniejsze.


Przepis na danie znajdziesz na: http://www.przepisy.pl/przepis/usmiechniete-kotleciki


Placki Jasia i Małgosi


Pyszne i rumiane placki, w których przygotowywanie bardzo łatwo jest zaangażować naszą pociechę. Może mieszać masę, tworzyć różne kształty, dekorować twarożkiem oraz szczypiorkiem. Zabawa palce lizać! 


Przepis na danie znajdziesz na: http://www.przepisy.pl/przepis/placki-jasia-i-malgosi


Źródło Knorr. Dostarczył netPR.pl

Artykuly o tym samym temacie, podobne tematy