Wiadomości Branżowe Zdrowie

Sutricon w leczeniu blizn pooparzeniowych

Blizny po oparzeniach wiążą się z bólem, długim czasem gojenia oraz nieestetycznym wyglądem. Skuteczną metodą w leczeniu blizn pooparzeniowych jest  terapia plastrami silikonowymi w połączeniu z opatrunkami uciskowymi.Do najczęstszych

Blizny po oparzeniach wiążą się z bólem, długim czasem gojenia oraz nieestetycznym wyglądem. Skuteczną metodą w leczeniu blizn pooparzeniowych jest  terapia plastrami silikonowymi w połączeniu z opatrunkami uciskowymi.

Do najczęstszych oparzeń należą oparzenia wrzątkiem, oparzenia olejem oraz oparzenia żelazkiem. Blizny po oparzeniu zwykle są czerwone i wypukłe. Mają tendencję do tworzenia szpecących przerostów, dlatego ważne, aby zawczasu im zapobiegać.

Plastry silikonowe na blizny po oparzeniach

Leczenie blizn pooparzeniowych jest złożone i wymaga łączenia różnych technik. Najczęściej zalecana jest presoterapia – leczenie uciskiem, gdyż powoduje zmiękczenie i spłaszczenie blizny. Noszenie opasek bądź ubrań uciskowych jest zalecane wraz z plastrami silikonowymi. Daje to lepsze przyleganie do blizny,  zwiększa efekt ucisku  i zabezpiecza delikatny, odbudowujący się naskórek.

– „Stosowanie nowoczesnych plastrów silikonowych Sutricon przy bliznach po oparzeniu zapobiega powstawaniu szpecących blizn przerostowych. Silikon zapewnia skórze właściwe środowisko do leczenia blizny, normalizując produkcję kolagenu. Zmniejsza przebarwienia, świąd i ból będące dużym problemem przy bliznach pooparzeniowych.” – mówi Agata Chodakowska, Product Manager Verco.

Plastry silikonowe są dobrze tolerowane i posiadają właściwości podobne do ludzkiej skóry. Są więc elastyczne i nie ograniczają przepuszczalności tlenu. Jednocześnie stanowią barierę dla bakterii.

Dla dobrych efektów opatrunki uciskowo – silikonowe powinny być noszone przez minimum 18 godz. na dobę przez okres 4 – 6 miesięcy. Daje to poprawę w leczeniu blizny w 60 – 85%.

Silikonowe plastry Sutricon dostępne są w aptekach oraz w sprzedaży internetowej na drogeriazdrowie.pl, kidy.pl, cincoterra.pl

*** 

Verco Sp. z o.o. to nowoczesna i dynamicznie rozwijająca się firma na rynku farmaceutycznym i FMCG. Jej działania skierowane są do dzieci i ich rodziców oraz do kobiet w ciąży. W ofercie firmy znajdują się wysokiej jakości produkty żywieniowe dla niemowląt i małych dzieci – mleka modyfikowane i kaszki HUMANA, herbatki oraz woda dla niemowląt HUMANA, a także produkty z rynku farmaceutycznego: nowoczesne suplementy diety dla kobiet w ciąży i mam karmiących piersią – PregnaPLUS i Pregna 250 DHA, suplement diety skutecznie wspomagający prawidłowe funkcjonowanie dróg moczowych – Femisept URO oraz probiotyk nowej generacji – Trivagin. W ofercie firmy znajduje się również gama produktów MOSBITO – przeciw komarom i kleszczom. Nowością w ofercie są plastry na blizny SUTRICON oraz linia produktów SHOU. Firma Verco jest także dystrybutorem preparatów okulistycznych firmy Ofta Sp.z o.o.

Więcej informacji w serwisach: www.verco.com.pl www.humana.pl  www.kidy.pl  www.polkaintymnie.pl www.shou.com.pl  www.drogeriazdrowie.pl   www.mosbito.pl

A to już wiesz?  Masz wiadomość! Kulinarny konkurs Knorr

Artykuly o tym samym temacie, podobne tematy