Wiadomości Branżowe Zdrowie

Szybka pomoc w czasie biegunki u niemowląt

Planując wakacyjny wyjazd z niemowlęciem lub małym dzieckiem warto pamiętać, że jedną z najczęstszych dolegliwości małego podróżnika może być biegunka.Biegunka u niemowląt jest objawem dolegliwości lub choroby. Powody mogą być

Planując wakacyjny wyjazd z niemowlęciem lub małym dzieckiem warto pamiętać, że jedną z najczęstszych dolegliwości małego podróżnika może być biegunka.

Biegunka u niemowląt jest objawem dolegliwości lub choroby. Powody mogą być różne, od nieszkodliwych np. związanych z podaniem dużej ilości soków owocowych, po zatrucia pokarmowe.

Leczenie biegunki u niemowląt

Ważne jest wówczas nawadnianie w celu wyrównania strat wody i elektrolitów oraz przywrócenie pracy przewodu pokarmowego. Niestety w pierwszych godzinach biegunki niemowlę może stracić nawet 10% swojej masy!

Gdy najgorszy etap biegunki u niemowląt minie, jeszcze tego samego dnia lub następnego należy przywrócić cykl karmienia. Dodatkowym wsparciem normalizującym pracę jelit i przywracającym utraconą masę ciała będzie odżywka lecznicza – Humana HN z MCT. Preparat ten wspomaga leczenie biegunki u niemowląt i małych dzieci i powinien być stosowany w porozumieniu z pediatrą. Dla niemowląt Humana HN z MCT  może być przygotowana jako posiłek podawany w butelce, natomiast dla starszych dzieci jako posiłek stały.

Dziecko w podróży – co warto zabrać

„Rodzicom wybierającym się w podróż z małym dzieckiem polecam Humana HN z MCT.  To mleczno–bananowy preparat, który jest lekkostrawną, a zarazem pełnowartościową dietą podczas biegunki. To najczęściej stosowana przez pediatrów dieta lecznicza w Niemczech, wspierająca normalizację stolca i jednocześnie usuwająca toksyny z małego organizmu.” – mówi Monika Gąska, Group Brand Manager.

Koniecznym elementem podróżnej apteczki powinien być także Elektrolit Humana o smaku koperkowym, który można podawać niemowlętom już od urodzenia. Po rozpuszczeniu w wodzie doskonale nawadnia, uzupełnia utracone składniki i smakuje lepiej niż większość tego typu produktów.” – dodaje Gąska.

Produkty do stosowania w terapii biegunek u niemowląt i małych dzieci: Humana HN z MCT, Humana HN  oraz Humana Elektrolity dostępne są w sklepie Kidy.pl

Czytaj więcej na stronie Humana.

A to już wiesz?  Wega-życie, czyli o diecie wegetariańskiej i z czym to się je

***

Grupa przedsiębiorstw Humana Milchunion, z obrotem ponad 2,9 mld € i ilością ponad 3,3 mld kg przetwarzanego rocznie mleka, należy do liderów firm przetwarzających ten surowiec. W Niemczech Humana Milchunion zajmuje pod tym względem drugie miejsce, natomiast w światowym rankingu mieści się w pierwszej dwudziestce. Produkty Humana Milchunion są dostępne w ponad 70 krajach świata.

Więcej informacji w serwisie
www.humana.pl

*** 

Kidy.pl to nowoczesny sklep internetowy oferujący produkty dla niemowląt znanych i cenionych marek. W ofercie e-sklepu znajdują się wysokiej jakości produkty żywieniowe dla niemowląt i małych dzieci – mleka modyfikowane i kaszki HUMANA, herbatki , soczki, obiadki, deserki oraz woda dla niemowląt HUMANA, a także akcesoria związane z żywieniem niemowląt wielu znanych marek np. dr. Brown’s  czy Tommee Tippee takie jak butelki do karmienia, kubeczki, smoczki itp. Kidy.pl oferuje również produkty związane z pielęgnacją małych dzieci: kosmetyki i akcesoria do pielęgnacji niemowląt.

Sklep Kidy.pl przyłączył się również do akcji Bezpieczny Wózek. Rodzice, dokonując w nim zakupu, otrzymują odblaskowe naklejki na wózek zwiększające bezpieczeństwo na drodze.

Więcej informacji w serwisach: www.kidy.pl www.humana.pl  www.verco.com.pl   www.bezpiecznywozek.pl

Artykuly o tym samym temacie, podobne tematy