Zdrowe jedzenie w podróży

Podróż to zwykle czas barów szybkiej obsługi lub jeszcze gorzej: fast foodów. To bardzo proste: idziesz ulica, jesteś głodny, więc kupujesz po drodze kawałek pizzy na wynos, może zapiekankę, frytki czy kebab.

W tym ostatnim może nie ma aż tak wiele złego, ponieważ zawiera w sobie sporo warzyw i zieleniny, ale jeśli np. zamienisz go na napompowaną bułkę hamburgera lub cheeseburgera, to już nabiera złych kształtów.

truskawki-nasze-500.jpg

Tylko jak jeść w czasie drogi, kiedy wszyscy pędzą, a ja mam ochotę coś zjeść? Jest na to sposób. Owoce. Możesz zabierać je ze sobą do bagażu podręcznego. Możesz też kupować je na bieżąco, aby nie wozić ich ze sobą i aby nie psuły się w czasie drogi. Tylko pamiętaj o jednej rzeczy: owoce trzeba umyć. Aby nie narobić sobie dodatkowych kłopotów z żołądkiem w czasie podróży, myj owoce i to porządnie.

Pamiętaj, że oprócz owoców powinieneś jeść regularne posiłki: śniadanie, obiad i kolację. Jeśli nie masz zapewnionych tych dań, sam zorganizuj sobie śniadanie obiad i kolację. Produkty do śniadania i kolacji możesz kupić w sklepie gdzieś po drodze. Może być to zdrowe, ciemne pieczywo, wędlina (pamiętaj tylko aby nie przechowywać jej bez lodówki i zjedz ją lepiej od razu, a nie kolejnego dnia), pomidory, ogórki, sery, jakaś zielenina. Możesz z tego zrobić naprawdę królewskie śniadanie, a nie liczyć na szybką bułkę z mcdonalda czy z innego podobnego miejsca.

Obiad możesz zjeść w jakimś barze, ale nie w takim, gdzie podają tylko smażone rzeczy. Można przecież zamówić zupę i coś na drugie danie w jakimś barze mlecznym czy innym. Nawet i polskie czy ruskie pierogi albo ziemniaki z kotletem czy naleśniki. Ci prawda naleśniki to też smażone jedzenie, ale w połączeniu z pożywną zupką, można je strawić.

Podczas drogi nie zapominaj też o piciu. Jeżeli wybierasz się w trasę, weź ze sobą wodę, najlepiej niegazowana i nie słodką. Idąc przez cały czas, pocisz się, i zużywasz dużo wody. Pamiętaj, aby uzupełniać ten niedobór. Nie możesz się przecież odwodnić. W czasie drogi dobrze jest też wypić coś ciepłego. Kiedy jeszcze obiad w restauracji, warto zamówić nawet do tego ciepłą herbatę czy kompot.

hastagi na stronie:

#jedzenie w podróży#jedzenie na podróż przepisy#co do jedzenia w podróż#co zabrać do jedzenia w podróż#jedzenie na prace sezonowe


Authors
Tags , , , , , ,
Related posts

Top