Zdrowie jedzenie

Temat zdrowego jedzenia jest tematem bardzo trudnym, a to zwłaszcza za sprawą tego, że właściwie na jakiekolwiek jedzenie nie zwrócilibyśmy uwagę, i tak okazuje się ono niezdrowym. Nawet to najzdrowsze jadło, które jest przetworzone, okazuje się niezdrowym a nawet śmiertelnie szkodliwym jedzeniem, powodującym różnego typu zaburzenia, choroby, nowotwory.

Zacznijmy od mięsa. np. ktoś chce zrezygnować z jedzenia mięsa. Powinien je zastąpić produktami, które zawierają podobne do mięsa składniki. Jednak ci, którzy jedzą mięso, tez dzielą się na grupy osób jedzących wołowinę, wieprzowinę, baraninę, czy sam drób. O mięsie czerwonym mówi się, że jest niezdrowe, i że zawiera różne składniki szkodzące człowiekowi.

Zatem przerzucamy się na sam drób. A tu niespodzianka: mięso brojlerów czy innego typu kurczaków, indyków, kaczek czy gęsi, hodowanych na sterydach, na wszelkich szkodliwych chemikaliach. I czy takie mięso jest zdrowe? A do tego warunki, w jakich hodowane są te kurczaki, warunki okropne, ścisk, gdzie zwierzęta same się nawzajem zabijają. Podobnie, jeśli chodzi o inne zwierzęta, hodowane ze względu na mięso: krowy, konie i owce.

Czy zdrowe będzie mięso z krów chowanych na samej paszy z dodatkiem chemikaliów, takich, które nigdy nie jadały trawi i nie chodziły po pastwiskach, które nigdy nawet nie widziały nieba? Taka krowa, hodowana w sanatorium dla krów, ponieważ nie wiem, jak inaczej określić to miejsce, nie miałaby nawet siły, aby biegać po polach, ponieważ od początku jest hodowana na ubój, nie uczono jej biegać, może mieć słabe stawy i może nawet nie potrafi chodzić, a znane jest jej tylko stanie i leżenie. Tu oczywiście, obrońcy praw zwierząt mieliby bardzo dużo do powiedzenia i do dyskusji. Mają jednak zupełna rację. Nienaturalnie hodowane zwierzęta, sztucznie karmione, tylko takim pokarmem, który ma spowodować przyrost tkanki mięśniowej, aby szybciej nastąpił ubój, a zwierzę w międzyczasie męczy się w nawet nie tylko nieludzkich, ale i nie zwierzęcych warunkach – jest karygodne.

Tymczasem w całym kraju jest mnóstwo takich miejsc, gdzie zwierzęta są tak hodowane, a następnie my jemy z nich mięso ze sterydami, pijemy sterydowe mleko o jemy sterydowe jaja. Potem sami chodzimy nafaszerowani tym wszystkim, i dziwimy się, że się źle czujemy, mamy puste kieszenie, bo mięso jest bardzo drogie, masło również, a najtaniej wychodzi mleko.

Co zatem jeść? Nie wiem. Nikt nie zostawił nam wyboru, chemikalia królują, a ludzie ciągle umierają na nowotwory i na wszelkie inne choroby. Tymczasem, mleko, sery, masło – to wszystko jest przecież zdrowe, jeśli zdrowe są zwierzęta, od których te produkty pochodzą. Być może warto zacząć hodować swoje własne zwierzęta, jeśli mamy tylko ku temu warunki. To najpewniejszy sposób na zdrowe jedzenie.
mks

0 0 vote
Article Rating


Authors
Related posts

1 Komentarz
Oldest
Newest Most Voted
Inline Feedbacks
View all comments
Top