Wiadomości Branżowe Zdrowie

Zmień coś na nowy rok. Zacznij jeść smacznie i zdrowo

Podstawą dobrego zdrowia i samopoczucia jest odpowiednio dobrana dieta. Może zatem warto poszerzyć listę postanowień noworocznych o zmianę swoich nawyków żywieniowych? Skoro jesteśmy tym, co jemy, zadbajmy również o zwyczaje

Podstawą dobrego zdrowia i samopoczucia jest odpowiednio dobrana dieta. Może zatem warto poszerzyć listę postanowień noworocznych o zmianę swoich nawyków żywieniowych? Skoro jesteśmy tym, co jemy, zadbajmy również o zwyczaje kulinarne naszej rodziny. Program edukacyjny „Jedz smacznie i zdrowo”, podpowie nam jak to zrobić. Akcja startuje 9 stycznia i potrwa do końca czerwca.

Wciąż pokutuje przekonanie, że o odpowiednią dietę muszą dbać tylko osoby walczące z nadwagą. Nic bardziej mylnego! Program „Jedz smacznie i zdrowo” uczy, że o prawidłowe nawyki żywieniowe powinni troszczyć się wszyscy. Także ci bez dodatkowych kilogramów. Ich jakość stanowi warunek nie tylko zgrabnej sylwetki, ale przede wszystkim prawidłowego rozwoju, dobrego samopoczucia oraz dobrej kondycji włosów i cery. Powinniśmy, więc  zwrócić szczególną uwagę na zwyczaje żywieniowe naszych dzieci.

Druga edycja programu skierowana jest do gimnazjalistów, ale również nauczycieli i rodziców. Misją  programu „Jedz smacznie i zdrowo” jest nauka młodzieży zasad zdrowego odżywiania oraz zachęcenie do podejmowania pierwszych samodzielnych prób gotowania. Autorzy programu będą przekonywać, że układanie zbilansowanej diety nie musi być nudnym obowiązkiem.

Pierwsza edycja okazała się dużym sukcesem. Z naszym projektem dotarliśmy do ponad 30 000 uczniów, którzy dzięki nam poznali zasady zdrowego żywienia. Nie spoczęliśmy jednak na laurach. Wraz z nowym rokiem rozpoczniemy kolejną kulinarną rewolucję. Ponownie odwiedzimy setki szkół, by uczyć dzieci, że troska o własne zdrowie zaczyna się od prawidłowych nawyków żywieniowych – mówi Wojciech Osiński, Marketing Manager marki WINIARY.

Specjalnie dla uczestników programu przygotowano wiele atrakcji. Na stronie internetowej www.jedzsmacznieizdrowo.pl będzie można znaleźć szereg żywieniowych porad i wskazówek, wziąć udział w interesujących konkursach oraz zadać pytanie dietetyczce. Pełnym emocji punktem programu „Jedz smacznie i zdrowo” będzie konkurs plastyczno-filmowy, w którym do wygrania są nowoczesne tablice multimedialne oraz zestawy kulinarne. Dodatkowo dwie zwycięskie klasy dostaną zaproszenie do Warszawy, gdzie wezmą udział w warsztatach tanecznych z gwiazdami programu „You Can Dance”.

A to już wiesz?  Fruktajl – co Ci szkodzi? Zmień przekąskę! Najnowsza kampania marki Tymbark

Jest więc o co walczyć. Jednak, aby przystąpić do rywalizacji trzeba wypełnić kilka formalności. Najpierw każdy nauczyciel musi zgłosić swoją klasę do programu, wypełniając formularz na stronie programu. Następnym krokiem jest przeprowadzenie zajęć. Jako pomoc dydaktyczną każdy pedagog otrzyma specjalny zestaw złożony z 6 scenariuszy lekcji przygotowanych przez metodyka oraz plansz i plakatów informacyjnych.

II edycja programu „Jedz smacznie i zdrowo” rozpocznie się 9 stycznia 2012 roku i potrwa do 29 czerwca 2012 roku. Wraz z nowym rokiem ruszy również strona www.jedzsmacznieizdrowo.pl.

  ***********************************

Program „Jedz smacznie i zdrowo” jest akcją edukacyjną marki WINIARY prowadzoną w gimnazjach we współpracy z Federacją Polskich Banków Żywności. Pierwsza edycja odbyła się w roku szkolnym 2010/2011. Wzięło w niej udział niemal 500 gimnazjów z całej Polski. Ponad 600 nauczycieli przeprowadziło lekcje na temat zdrowego odżywiania dla blisko 23 000 uczniów z ponad 1000 klas. Misją „Jedz smacznie i zdrowo” jest nauka młodzieży zasad prawidłowego i zdrowego odżywiania oraz zachęcenie do podejmowania pierwszych samodzielnych prób gotowania.

 Program marki WINIARY jest częścią szerszej kampanii zatytułowanej „Jedz smacznie i zdrowo”. prowadzonej od czterech lat przez wiele marek z portfolio firmy Nestlé, której celem jest promowanie zdrowego odżywiania wśród konsumentów. Wiąże się on z przyjęciem przez Nestlé strategii NHW (Nutrition, Health, Wellness) będącej strategią odpowiedzialnego biznesu firmy, w imię której zobowiązuje się ona produkować wysokiej jakości produkty, będąc jednocześnie wiarygodnym partnerem w żywieniu oraz dbałości o zdrowie i dobre samopoczucie konsumentów.

Patroni programu:

* Minister Edukacji Narodowej
* Polskie Towarzystwo Nauk Żywieniowych
* Wydział Nauk o Zdrowiu Człowieka i Konsumpcji SGGW

 

Więcej informacji:

Joanna Brewińska
Zespół programu edukacyjnego „Jedz Smacznie i Zdrowo”
Tel.: 22 544 05 00
E-mail: [email protected]

Iwona Zaczek
Nestle Polska, Dział Komunikacji i Usług Marketingowych
Tel.: 22 607 26 24, 0600 204 933
E-mail: [email protected]

A to już wiesz?  Domino’s Pizza po raz kolejny świętowała Dzień Niepodległości u Ambasadora USA

Maria Gosiewska
Federacja Polskich Banków Żywności
tel./fax. (22) 654 64 00, wew.108, 692 018 022
E-mail: [email protected]

Artykuly o tym samym temacie, podobne tematy